Naše služby

Nemocná pacientka. praktický lékař, BruntálS čím se tedy na nás můžete obrátit? V prvé řadě samozřejmě při jakýchkoliv zdravotních obtížích. V takovém případě provedeme Vaše celkové vyšetření, stanovíme diagnózu a provedeme ošetření, případně doporučíme další odborná vyšetření a ve spolupráci s odbornými lékaři stanovíme Vaši nejvhodnější léčbu. Během celé léčby budeme monitorovat Váš zdravotní stav a léčbu průběžně přizpůsobovat jeho aktuálnímu stavu. Během léčby budete tedy docházet na pravidelné kontroly a v případě nutnosti i na další odborná vyšetření k specialistům, která Vám zajistíme.

Ale nemusí být hned tak zle a přesto Vám návštěva naší ordinace může pomoci. Důležité jsou i pravidelné všeobecné preventivní prohlídky minimálně 1x za dva roky. Během této prohlídky je lékařem pacientovi změřen krevní tlak, orientačně vyšetřen zrak a sluch, zkontrolována funkce plic, srdce a vyšetřena štítná žláza, je provedeno chemické vyšetření moči a stanovena pacientova váha a vizuálně zkontrolován stav pokožky a tepen a žil na dolních končetinách. Při preventivní prohlídce je také doplněna rodinná anamnéza, která nám pomůže určit na co konkrétního se u pacienta v budoucnu zaměřit. V dnešní době lidé těmto prohlídkám nevěnují dostatečnou pozornost, přestože právě během těchto prohlídek může praktický lékař odhalit závažná onemocnění v raných fázích, kdy jejich léčba je mnohem úspěšnější a kratší. Nezapomeňte, že zdraví je nejcennější hodnotou, kterou každý z nás má a je proto důležité o něj pečovat. Pravidelná preventivní prohlídka u praktického lékaře je to nejmenší, co pro své zdraví můžete udělat. Neodkládejte ji, a co nejdříve se s námi spojte a sjednejte si s námi svou preventivní prohlídku!

Mnohdy člověk potřebuje potvrzení o svém zdravotním stavu a to je další z důvodů, proč se na nás obrátit. Po příslušném zdravotním vyšetření Vám tak můžeme vystavit například lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k práci, o způsobilosti k řízení motorového vozidla, o zdravotní způsobilosti k držení střelné zbraně, nebo zdravotní průkaz pro práci v potravinářství a mnohé další.

Cestujete do ciziny za prací, studiem, poznáním, či rekreací? Před takovou cestou do ciziny, zvláště té exotické, je také vhodné navštívit svého praktického lékaře a probrat s ním všechna zdravotní rizika s takovou cestou spojená. Doporučíme Vám a provedeme potřebná očkování vhodná pro konkrétní, Vámi zvolenou destinaci.

Můžeme Vám pomoci při boji s nikotinovou závislostí. Na základě Vašich informací a po zevrubném seznámení se s Vaší situací jsme schopni sestavit pro Vás optimální individuální plán pro odvykání kouření. Je prokázáno, že s pomocí lékaře při odvykání kouření je šance na úspěch oproti samoléčbě několikanásobně vyšší. Každý, kdo se někdy pokoušel přestat kouřit ví, jak těžký je to úkol. Čím více spojenců bude v tomto boji na Vaší straně, tím lépe pro Vás. Buďte si jisti, že Vaše rozhodnutí přestat kouřit se pozitivně projeví nejen na Vašem zdravotním stavu, ale i na Vaší psychické kondici a pohodě a že dojde k podstatnému zvýšení kvality Vašeho života. Kromě již zmíněného to pro Vás bude znamenat i nezanedbatelnou finanční úsporu. Na to přestat kouřit nikdy není pozdě, i když nejlepší je nezačínat!

V zimních měsících a s příchodem jara se v posledních letech šíří chřipková nákaza. Nejohroženějšími skupinami jsou senioři, chronicky nemocní a malé děti, ovšem nakazit se může každý, zvláště nemůže-li se vyhnout místům s velkou koncentrací lidí. V dnešní době Vám již můžeme proti chřipce nabídnout účinné a nezávadné očkování, které Vás před nákazou spolehlivě ochrání a vy se tak vyhnete nejen vynucené pracovní neschopnosti, ale i všem nepříjemným příznakům, které jsou s touto chorobou spojeny jako horečka, bolesti hlavy, podráždění očí, suchý kašel a bolesti svalů. Mnoho zaměstnavatelů na toto očkování přispívá či ho plně hradí.

Klíšťová encefalitida je jedno z dalších nebezpečných onemocnění, proti kterému Vám můžeme zajistit očkování. Lékařská věda dokáže v současné době léčit její příznaky, nikoliv však její původ. Očkování Vás proto zbaví mnoha starostí, zvláště patříte-li mezi rizikové skupiny. V případě klíšťové encefalitidy se jedná především o lesníky, myslivce a všechny pracující v přírodě, stejně tak i všechny, kdo v přírodě často pobývají ve svém volném čase – turisté, houbaři, pejskaři, zahrádkáři atd. Očkování je možné během celého roku, i když vzhledem k aktivitě klíšťat během teplých měsíců je k očkování vhodnější zima a brzké jarní měsíce. Na očkování proti klíšťové encefalitidě přispívají zdravotní pojišťovny i osvícení zaměstnavatelé.

Pro naše pacienty – seniory, ale samozřejmě nejen pro ně, ale i pro všechny ostatní naše pacienty, jsme schopni provést vyšetření nutná pro zdravotní pojišťovnu při pacientově zájmu o léčebný pobyt v lázních. Existují dva základní druhy lázeňské léčby na učet pojišťovny: 1. tzv. komplexní neboli křížkové lázně – vše je na účet pojišťovny (ubytování, strava, veškeré indikované procedury) – pobyt absolvujete v době pracovní neschopnosti – tedy vlastně ekvivalent pobytu v nemocnici, 2. tzv. příspěvkové lázně – pojišťovna hradí pouze léčebné procedury, pacient si hradí pobyt a stravu a v lázních je v době své dovolené. Máte-li pocit, že by lázně pomohly Vašemu zdravotnímu stavu přijďte k nám a probereme to.

Berete dlouhodobě nějaký lék a nechcete ztrácet čas a stále znovu si k nám chodit pro recept? Snadná pomoc, jako moderní pracoviště jsme schopni Vám vystavit elektronický recept i bez Vaší fyzické přítomnosti v ordinaci. Elektronický recept Vám následně pošleme

e-mailem. Vy si tento recept vytisknete, popř. zkopíruje do jakéhokoli mobilního zařízení (tablet, notebook apod.). V lékárně je pak tento kód přečten a je Vám vydán příslušný lék.

Naše poskytovaná péče se však nevztahuje pouze na služby poskytované v prostorách naší ordinace. Individuální přístup k pacientům zajišťujeme i návštěvami v domácím prostředí pacienta v případě nenadálé zdravotní indispozice, či při dlouhodobém onemocnění, které znemožňuje klientovi osobní návštěvu v naší ordinaci. Po dohodě s pacientem či jeho blízkými jsme schopni zajistit odvoz klienta na další potřebné vyšetření včetně objednávky u odborného specialisty. Při závažném zdravotním stavu pacienta, např. před plánovanou operací, jsme schopni, po konzultaci s pacientem, vybrat a doporučit mu jeho potřebám a nárokům odpovídající a dostupné odborné pracoviště.